Klubbnyheter

Medlemskväll fredag 19 augusti

Fredag den 19 augusti bjuder Borås Hockey in till medlemskväll i Borås Ishall.

Kvällen startar för samtliga ledare och tränare kl 17:00 med upptaktsmöte. Klockan 18:00 öppnar isen för allmänhetens åkning för alla våra medlemmar och under kvällen bjuds det på grillat uppe i cafeterian.

Begagnad utrustning

Under medlemskvällar har du möjlighet att sälja/köpa begagnad utrustning. Ta med de saker du vill sälja och lägg ut sakerna i vår loppishörna. Märk varan med pris och swishnummer. Efter kvällen kommer du och kollar om du har något kvar. Vill du skänka överblivna saker till föreningen låter du sakerna bara vara kvar i loppishörnan.

Schema för kvällen

16:30 – Mingel och fika för ledare och tränare

17:00 – Upptaktsmöte – ledare och tränare för lagen

18:00-20:00 – Allmänhetens åkning för våra medlemmar.

Under kvällen bjuds det på grillat uppe i cafeterian.

Allmänhetens åkning

Mellan klockan 18:00-20:00 kommer samtliga medlemmar ha möjlighet att åka skridskor i a-hallen. Bra tillfälle att testa nya saker och känna på isen för första gången denna säsongen tillsammans med kompisarna i föreningen.